publikoval Mikuláš Peths    |    28.04.2015

Celoroční příprava žaček 2. D přinesla absolutní vítězství v krajském kole

Zdravotnické školy Moravskoslezského kraje v březnu měřily své znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci.

Sedm čtyřčlenných družstev pod dohledem odborné jury prokazovalo svou připravenost k záchraně zdraví a života obětí simulovaného leteckého neštěstí.

Naše žákyně zúročily zkušenosti z minulého ročníku soutěže. Loňské třetí místo dokázaly tentokrát proměnit v místo první, a to dokonce v obou soutěžních kategoriích, tedy nejen v první pomoci, ale také v kategorii velitel zásahu.

Výborně obstály nejen v hodnocení odborných učitelů. Jejich zdatnost a rychlost, znalosti odborných pojmů, dovednosti při vyšetření raněného a pochopitelně také účinné poskytnutí první pomoci ocenili i profesionální záchranáři.

Blahopřejeme Tereze Měkynové, Andrei Pokorné, Radce Pilátové a samozřejmě jejich velitelce Zuzaně Vaculíkové.