publikoval Mikuláš Peths    |    05.02.2014

Finanční gramotnost

V předvánočním čase se ve dnech 16. a 18. 12. 2013 uskutečnily projektové dny z finanční gramotnosti pro 4. ročníky, které připravili Alena Kočí a Mikuláš Peths.

Žáci byli rozděleni do skupin po pěti, resp. šesti členech. Každá skupina obdržela zadání, která zpracovávala. Zadání obsahovala pracovní listy a samostatný příklad na hospodaření domácnosti. V pracovních listech žáci řešili bankovní produkty, pojištění, spoření atd.

Výstupem těchto projektových dnů byla prezentace souvislého příkladu, kterou zástupci jednotlivých skupin předvedli všem ostatním 9. ledna 2014.

Do celkového hodnocení byly zahrnuty výsledky z pracovních listů i vyřešení hospodaření domácnosti. Nejlepších pět skupin bylo odměněno. Zvláštní malou cenu obdržely dvě skupiny za výbornou prezentaci.
Za příspěvek na odměny patří dík Sdružení rodičů při SPgŠ a SZŠ Krnov a za drobné dárky paní Petře Kubešové.

Alena Kočí

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.