publikoval Jana Chlebovská    |    19.03.2016

Literární soutěž

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní moravskoslezského hejtmana pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem vyhlásil první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta. Celá soutěž je rozdělena do tří kol a každé má jiné téma. Porota vybírá nejlepší příspěvek z jednotlivých kol a v červnu vyhlásí i celkového vítěze.

I když na zpracování tématu prvního kola nebylo moc času, tři žákyně naší školy se rozhodly, že se soutěže zúčastní a napsaly práci na téma Moravskoslezský kraj jako místo pro život – v čem je nej a co mu chybí? Práce dvou z nich vyšly v novinách a vy si je můžete přečíst na http://moravskoslezsky.denik.cz/tema/perem-studenta201602.html?strana=6

Pokud byste měli zájem přihlásit se do této soutěže, stále ještě máte možnost.Třeba zrovna vaši práci porota oceníJ

Uzávěrka druhého kola je 30. března, téma je 700 let od narození Karla IV. - jak by vládl v dnešní době?

Příspěvky do posledního kola soutěže lze odeslat do 11. května, téma Já a můj vzor. V čem mě inspiruje a co bych chtěl(a) jednou dokázat?

Kateřina Hrubá