publikoval Jana Chlebovská    |    30.03.2014

Ocenění našeho pedagoga

Město Krnov ocenilo dlouholetého pedagoga Vladimíra Račka Výročí narození Jana Ámose Komenského je každoročně věnováno učitelům, kteří 28. března slaví svůj svátek. Na pedagogy v tento den opět myslelo i město Krnov, které si pozvalo ty nejlepší na radnici, aby je za jejich vynikající a obětavou práci ocenilo.

Slavnostní chvíle letos nastala ve čtvrtek 27. března 2014, kdy se obřadní síň radnice zaplnila zástupci všech krnovských škol – mateřských, základních, středních i uměleckých. Mezi oceněnými byl také dlouholetý pedagog Vladimír Raček ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Krnově.

Na ocenění byl nominován Střední pedagogickou školou a Střední zdravotnickou školou (SPgŠ a SZŠ) v Krnově za mimořádně vynikající výsledky v pedagogické práci a za úspěšné organizování akcí a projektů.

Mgr. Vladimír Raček pracuje ve Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole, Krnov, příspěvková organizace od roku 1970. Dlouhá léta působil jako trenér basketbalu TJ Krnov a jako trenér oddílu sportovní gymnastiky ve škole. Pod jeho vedením škola vyhrála sedmkrát Mistrovství Československa ve sportovní gymnastice. Působil také jako okresní metodik pro tělesnou výchovu. Od roku 1992 pracuje v Asociaci školních sportovních klubů České republiky. Jako předseda AŠSK pro okres Bruntál a člen krajské rady AŠSK je hlavním organizátorem všech sportovních soutěží pro základní a střední školy v okrese Bruntál a v rámci Moravskoslezského kraje krajského kola středních škol ve sportovní gymnastice. V současné době je předsedou předmětové komise tělesné výchovy a má na starosti organizaci sportovních kurzů všech studijních oborů. Kromě toho je i předsedou školního sportovního klubu, který sdružuje přibližně 200 členů. Ti mají možnost v rámci klubu navštěvovat kondiční cvičení, stolní tenis, volejbal, basketbal, sportovní gymnastiku a aerobik.
Mgr. Vladimír Raček věnoval celý svůj profesionální i soukromý život rozvoji sportu dětí, mládeže i dospělých v našem regionu.

Studio STA | www.studio-sta.cz
Autor: Radek Vráblík