publikoval Jana Chlebovská    |    30.01.2014

Pokusné ověřování výběrové zkoušky z matematiky, tzv. Matematika+

Od 1. února (od 10 hodin) do 28. února 2014 se budou žáci posledních ročníků vzdělávání, kteří jsou přihlášeni k maturitní zkoušce v jarním zkušebním období 2014, moci přihlašovat k pokusnému ověřování výběrové zkoušky Matematika+. Přihlašování proběhne prostřednictvím portálu pjz.cermat.cz, kde se každý žák přihlašuje sám za sebe (hromadné přihlášení žáků za školu není možné). Pozvánku ke zkoušce Matematika+ obdrží řádně přihlášení žáci e-mailem nejpozději 19. března 2014. Pro letošní pilotní fázi pokusného ověřování je určen limit nejvýše 6 000 uchazečů, kteří budou konat zkoušku 2. dubna od 13:00 hod. ve škole, která jim bude přiřazena CERMATem (rozmístění žáků bude provedeno s přihlédnutím k adrese školy, ve které žák studuje).

Veškeré důležité informace k pokusnému ověřování Matematiky+ naleznou zájemci na stránkách www.novamaturita.cz.