publikoval Mikuláš Peths    |    01.02.2017

Sněhuláci pro Afriku

Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

Žáci naší školy se rozhodli už po druhé (vloni jsme poslali 200 Kč) zapojit do 5. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p. o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy.

Cílem této akce, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Sněhuláci pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50 Kč. Za vybrané peníze se opraví stará kola, která organizace Kola pro Afriku vybírá po celé republice, ty se pak posílají dětem, pro které je kolo jediným dostupným prostředkem, jak se dostat do školy.

Prvního sněhuláka postavily studentky 1. C. a studentky 1. A čekají na vhodný sníh. A co vy, přidáte se?

Podrobnější informace si můžete přečíst u hlavního vchodu do budovy na Jiráskové ulici.
Více o soutěži na www.snehulaciproafriku.cz.

snehulak-foto.jpg