publikoval Mikuláš Peths    |    02.07.2015

Z pohádky do pohádky

Kdepak, my pohádky nepopleteme, my je všechny dobře známe.

Večerníčky v neodmyslitelné novinové čepici vítaly malé návštěvníky hned u vchodu, králíci z klobouku se stali sudími floorballu, strašliví loupežníci chránili krásy a bohatství lesa, princezny se těšily na prince a polámal se mraveneček až ve chvíli, kdy v oboře byl dostatek pomocníků a zdravotníků. Takové bylo poslední červnové středeční ráno na dvoře zdravotní školy a v přilehlém parku.

Projekt „Popletené pohádky“ připravili naši učitelé a žáci pro krnovské mateřské školy. Stejně jako v minulých letech bylo zábavné i poučné dopoledne pro děti podpořeno odborem životního prostředí městského úřadu, pomohli žáci varhanářské školy a finančně přispělo i Město Krnov.

Pohádky nikdy nejsou jen pouhými příběhy, jsou vždy naplněny poučením a životní moudrostí. A tak děti plnily řadu pohybových, vědomostních i poznávacích úkolů. Pohádkové postavy pomáhaly, radily a vedly malé účastníky ke správným řešením. Každý úspěch se dočkal sladké odměny.

Příprava a realizace programu pro nejmenší je každoročně příležitostí pro všechny naše obory, jsme školou plnou nápaditých, talentovaných a hravých mladých lidí. Všem, kdo vymýšleli a pomáhali, náleží velké poděkování.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.
Kompletní neprotříděný fotoarchiv si můžete stáhnout z našich stránek.

Renata Ramazanová