publikoval Mikuláš Peths    |    19.07.2016

Osobnostmi kultury poprvé také talentované děti

Jednotlivec do 18 let
Adam Višňovský

Převzal ocenění za aktivní práci v loutkářském souboru Krnováček a vzornou reprezentaci města při práci v tanečním souboru Taxmen, kde se nyní podílí na výchově za čínajících tanečníků. Adam také pracuje v SVČ Méďa a věnuje se mimoškolní činnosti v rámci svého studia pedagogické školy.

Kulturní těleso
Divadelní spolčení Červiven

Spolčení převzalo ocenění za vzornou reprezentaci města na ná- rodní přehlídce Popelka Rakovník 2015 a na Jiráskově Hronovu 2015. Principálkou souboru je Mgr. Petra Severinová, která předává své zkušenosti na SPgŠ a SZŠ Krnov v předmětu dramatická výchova. Pod jejím vedením vzniklo v  roce 2008 divadelní spolčení Červiven, kde funguje jako úspěšná drama turgyně, režisérka, kostymérka, he rečka, výrobce loutek a rekvizit. Od samotného začátku prošly soubo rem desítky žáků, kteří dnes studují vysoké školy, zaměřené na divadlo.