CESTA ZA POZNÁNÍM

naposledy upravil Mikuláš Peths    |    15. 11. 2012
Ve dnech 12.- 14. 9. 2012 se v Krnově uskutečnil projekt „Cesta za poznáním“, který byl financován z EU z Fondu mikroprojektu Euroregion Praděd v rámci česko-polské spolupráce.

První den jsme náležitě přivítali naše polské kolegy a naši cestu za poznáním jsme začali vyjížďkou na čtyřkolkách, při které jsme našim polským kamarádům ukazovali některé z památek Krnova. Poté nás čekala čtyřhodinová naučná i hravá túra na Ježečkův palouček, v průběhu které jsme se svými polskými přáteli plnili různé úkoly.

Druhý den nám počasí příliš nepřálo, a proto jsme místo výletu do přírody navštívili hrad Bouzov. Zde jsme se dozvěděli mnohé z historie tohoto hradu v českém a anglickém výkladu. Neobjeveno nezůstalo ani město Olomouc, kde jsme navštívili katedrálu a olomoucké náměstí a náročný den jsme pak zakončili karnevalem v krnovském music clubu Kofola, kde sál naplnilo mnoho různých filmových či pohádkových postav ztvárněných jak žáky, tak našimi učiteli. Večer byl nabytý zábavnými soutěžemi, tancem a hrami, na které budeme jistě všichni rádi vzpomínat.

Poslední den se odehrál ve sportovním duchu. Soupeřilo se v přetahování, vybíjené a Kinballu. Po náročných aktivitách následovala relaxační hra s padákem, při které jsme všichni drželi za jeden provaz. Celý projekt byl pak ukončen vyhlášením vítězů a osobitým rozloučením.

Myslím, že všem se tento projekt moc líbil, skvěle jsme se pobavili a našli jsme si nové kamarády a známé. Především bychom chtěli poděkovat za tuto možnost jak Evropské unii, bez které by se tento projekt nemohl uskutečnit, tak samozřejmě i učitelům za pomoc při realizaci.

za 4.C Kristýna Němejcová a Kateřina Olejáková

Video z projektu si můžete prohlédnout na webu YouTube.com: