ROZŠÍŘENÍ VÝUKY O NIS

naposledy upravil Mikuláš Peths    |    24. 01. 2012

Střední zdravotnická škola v Opavě se stala nositelem projektu Rozšíření výuky žáků středních zdravotnických škol o znalosti nemocničního informačního systému v rámci operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Projekt byl zahájen 1.6.2011 a bude ukončen 30.6.2012.

Cíl projektu

Cílem projektu je rozvoj a zkvalitňování počátečního vzdělávání žáků a pedagogických pracovníků využitím ICT ve výuce odborných předmětů ošetřovatelství. Současné vzdělávání odborných předmětů bude doplněno o výuku nemocničního informačního systému (dále jen NIS) používaného v každé nemocnici Moravskoslezského kraje. Ve výuce vznikne mezipředmětový učební celek informatika v ošetřovatelství, který bude simulovat programové prostředí NIS v nemocnici. Žáci při učební praxi ani při praktických cvičení nemohou se skutečnými informacemi pracovat pro omezení definovaná zákonem 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Záměrem projektu je vytvořit podmínky pro dosažení vysokých znalostí a praktických dovedností žáků v práci s programem NIS, použitelných jak v podmínkách nemocnic, tak i v ambulancích lékařů. Rozšířením znalostí a dovedností žáků se zvýší jejich konkurenceschopnost a uplatnění na trhu práce v ČR i EU a zajistí se plynulejší přechod do zaměstnání.

Klíčové aktivity

a)      doplnění učeben obou škol o technické vybavení umožňující správnou funkci a výuku programu NIS
b)      analýza a doplnění výuky odborných předmětů
c)       příprava učebních textů a 30 praktických úloh pro práci s NIS