publikoval Mikuláš Peths    |    28.04.2015

Studenti navštívili Planetárium a Svět techniky

Planetárium Ostrava po nákladné rekonstrukci si jako první z naší školy "osahali" studenti 1.A a 1.B při exkurzi z fyziky ve středu 15. 4. 2015.

A program byl pestrý od filmu v kinosále Astronomické oči (o 400-leté historii vývoje dalekohledů pracujících ve všech oblastech elektromagnetického spektra, tedy od Galilea po dnešek), přes interaktivní expozice (termovize, tornádo, globus 4D apod.) v Experimentáriu až po zlatý hřeb v hlavním sále Planetária s pohyblivými sedačkami-lehačkami, kde jsme shléhli projekci Spanilá jízda Sluneční soustavou....a pluli vesmírem.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii: Planetárium 2015

Nově vybudovaný Svět techniky v Ostravě-Vítkovicích navštívila zvídavá třída děvčat z 1.C ve čtvrtek 16. 4. 2015.

Děvčata se vyřádila ve všech třech rozsáhlých expozicích pro starší studenty a ta nejodvážnejší i na gyroskopu (točivé zařízení pro výcvik kosmonautů pro stav beztíže).

Zklamání z pokaženého přístroje pro projekci v 3D kině vynahradilo sluníčko a procházka přes technický park u vysokých pecí a návštěva OC Karolina.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii: Svět techniky 2015

Eva Poloniová