publikoval Aneta Baťková    |    20.10.2019

"Babí léto" ve znamení němčiny

Letošní začátek října byl nejen ve znamení krásného a slunného babího léta, ale také ve znamení několika akcí, jichž se aktivně účastnili naši němčináři. Tou první byl 25. Česko-německý kulturní týden. Žákyně 4.A – Tereza Mamulová, Kateřina Kubečková a Hanka Višvaderová se osvědčily jako hostesky při společenském večeru, který se konal v pondělí 7.10.2019. Tentýž den dopoledne proběhlo natáčení rozhovoru s paní Dagmar Hinrichsen, pamětnicí odsunu německých obyvatel z Krnova v roce 1946. Toto velmi emocionální vzpomínání zaznamenali žáci 3.B - Nela Bělová, Klára Velebová a Matyáš Reichel. Videozáznam následně zpracovali jako fiktivní rozhlasové vysílání zakončené natočenou videoukázkou a v pátek 11.10. 2019 prezentovali na soutěži středních škol, která je každoročně součástí Česko-německého kulturního týdne. Letošní téma bylo „Musíme spolu mluvit – Wir müssen sprechen“. Že UMÍ mluvit, dokázali krásným a zaslouženým 2. místem!!!!!!!!!! Srdečně blahopřejeme a děkujeme :) Dík za  pomoc patří také hosteskám ze 4.A a dík za podporu při soutěži celé skupině němčiny 3.B.

Další akcí, které se naše škola zúčastnila, byl 15.10.2019 „Den s němčinou – Tag mit Deutsch“. Slezská univerzita v Opavě se spolu s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem stala partnerem Goethe-Institutu v Praze, hlavního organizátora této velkolepé akce, která vznikla jako součást rozsáhlé kampaně ‚šprechtíme‘ na podporu němčiny jako cizího jazyka. Žákyně 1.A a 3.A absolvovaly hudební workshop pro studenty středních škol a především koncert rappera a zpěváka Uwe Kaa z Mnichova v Obecním domě. Na workshopu složily slova pro refrén písně, kterou Uwe následně zpíval na koncertě. Pro všechny to byl nevšední zážitek! Pracovní zaujetí je patrné na fotografiích :)

Mgr. Lenka Řezáčová

20191015_114252.jpg