ZACHRAŇ (SI) ŽIVOT

naposledy upravil Jana Chlebovská    |    07. 11. 2014

Ve dnech 1. - 3. října 2014 byl na naší škole realizován česko-polský projekt „Zachraň (si) život“ podpořený z OPPS ČR-PR, Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd. Projekt si kladl za cíl podpořit a prohloubit vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi našimi a polskými studenty, učiteli a stejně tak mezi naší školou a Sdružením všeobecně vzdělávacích škol v Głubczycích. Během třídenního setkání studentů z Polska a našich zástupců (2. D/ZA) studenti prezentovali odborné prezentace na téma zdravotní péče a záchranářství, společně tvořili edukační videa s tématikou poskytování první pomoci, navštívili ale také lázně Jeseník i jeskyně Na Pomezí a stejně tak je čekaly i hry k odbourání jazykových bariér. Prezentace i záznam ze společného pobytu si můžete prohlédnout níže.

Fotografie z projektu naleznete ve fotogalerii, video si můžete prohlédnout níže.

Informace o projektu

Operační program
Operační program přeshraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PR

Číslo projektu
CZ.3.22/3.3.07/14.04363

Cíl projektu
Cílem projektu je prohloubení vztahů českých a polských studentů a učitelů, odbourávání jazykových bariér, navázání nových přátelství a posílení další spolupráce. Projektem jsou podporovány aktivity studentů a cílené získání nových znalostí a dovedností jak formou přípravy a organizace projektu, tak jeho samostatnou realizací.

Výstupy projektu
Projekt podporuje nejen zájem studentů o sousední země, odbourávání jazykových bariér, ale posiluje i jejich znalosti v oblasti systémů zdravotnictví a integrovaných záchranných systémů obou zemí a také jejich dovednosti v poskytování první pomoci. Zpracované žákovské prezentace naleznete níže.

Partneři projektu
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach

Celkové způsobilé výdaje projektu
9 053,52 €
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF -„Překračujeme hranice“ částkou 7 659,49 €.

Doba realizace projektu
červen - listopad 2014