publikoval Jana Chlebovská    |    01.10.2018

Divadelní spolčení Červiven a jeho premiéry

V letošním roce nastudoval divadelní soubor Červiven pod vedením Mgr. Petry Severinové dvě inscenace – Oskar a Škrtička z Languedocu a Helverovu noc.

Inscenace Oskar a Škrtička z Landuedocu zdramatizovaná Mgr. Petra Severinová podle novely současného francouzského spisovatele Erica E. Schmitta Oskar a Růžová paní měla premiéru 21. 2. 2018 "na 102" a ve stejných prostorách si 5. 3. 2018 premiéru odbyla i inscenace Helverova noc divadla Červiven senior. Obě inscenace byly po premiéře nabídnuty ke zhlédnutí i školám z Krnova a okolí. První z obou inscenací byla reprízována 11x a Helverova noc 8x.

S oběma inscenacemi se soubor zúčastnil řady krajských divadelních přehlídek: krajského kola Wolkerova Prostějova, krajského kola experimentálního divadla Malé jevištní formy ve Valašském Meziříčí, kde získali ocenění inscenace, krajského kola Dospělí dětem v Ostravě, kde získali cenu za herecký výkon a doporučení na Národní přehlídku Popelka Rakovník a krajského kola studentského divadla Valašské křoví Slavičín.

V průběhu července a srpna pak členové spolku putovali s divadelní hrou Jan a Jiří (všechny smíří) po jižní Moravě a na závěr představili hru i krnovskému publiku 26. 8. 2018 na zahradě Flemmichovy vily. Hned se začátkem školního roku 2018/2019 se znovu vrhli do práce a už ve dnech 14. - 16. září uspořádali pro další divadelní soubory minifestival Divadlo na jednu noc. V průběhu 24 hodin účastníci tohoto minifestivalu připravili 10-30 minutové divadelní představení na vylosovaná témata, které následně i předvedli.

Úspěšné pokračování činnosti divadelního spolčení Červiven je možno i díky finanční podpoře Města Krnov.

Napsali o divadelním spolčení Červiven:

Oskar a Škrtička z Landuedocu

Helverova noc