publikoval Jana Chlebovská    |    26.06.2017

Kulturní Praha

Dne 12. května 2017 se žáci druhých ročníků společně se dvěma pedagogy - Šárkou Drobnou a Šárkou Neugebauerovou - vydali na třídenní exkurzi do našeho hlavního města. Ubytování měli v hotelové části kolejí  VŠE. První den, po krátkém poledním odpočinku, se vydali do Muzea Bedřicha Smetany, v němž si žáci mohli vyzkoušet dirigovat pomocí interaktivní taktovky anebo zahrát na křídlo Petrof.  Ještě ten večer je čekala divadelní hra Kvartet v divadle Bez zábradlí, která byla komická a všechny pobavila. Druhý den vyjeli zpět do centra města, kde měli žáci čas na pochůzky. Většina se vydala na Karlův most a na Náplavku, jiní třeba na Petřín. Těsně po poledni následovala prohlídka Ježkova modrého pokoje a Národního divadla, kde byla viděna i místa, kam se lidé běžně nedostanou. Například sklepení, plné základních kamenů ke stavbě ND, nebo nádherná terasa, odkud je krásný výhled na Hradčany. Odpoledne měli žáci rozchod na Václavském náměstí, odtud mohli tramvají, metrem či pěšky navštívit místa, která je zajímala. Poslední den všechny čekalo brzké vstávání kvůli návštěvě a prohlídce České televize. Žáci se zde nejen podívali do prostředí, odkud se vysílá spousta pořadů, ale také mohli nahlédnout do zákulisí jednoho studia, kde Pavel Šporcl natáčel nový hudební pořad pro dětské diváky pod názvem Hudební perličky Pavla Šporcla. Po prohlídce se naposledy vrátili na kolej pro zavazadla a stejnou cestou se vydali zpět domů.

Za sebe a všechny zúčastněné žáky bych chtěla poděkovat především paním učitelkám za skvělý nápad navštívit Prahu, a také za důvěru, že jsme si mohli přizpůsobit program svým zájmům. Nechyběl ani humor, který měly i v méně příjemných situacích. A samozřejmě za organizaci výletu, jež proběhla na jedničku, a my se tak zábavnou formou dozvěděli víc o našem hlavním městě.

Anna Mikulová, 2.A

Fotogalerii maleznete zde.