publikoval Mikuláš Peths    |    28.06.2014

Projektové dny

Letos jsme se rozhodli prožít poslední dny školního roku trochu jinak. Učitelé připravili pro všechny žáky bez rozdílu oboru a třídy dílny, ve kterých měli žáci možnost vyzkoušet si předměty, které nemají v učebním plánu, naučit se novým dovednostem, získat nové vědomosti - prostě, naučit se mnohé pro život.

V průběhu pondělka až středy bylo nabídnuto 28 dvouhodinových nebo čtyřhodinových dílen, některé i opakovaně, a tak si 254 žáků mohlo vyzkoušet výtvarné a dramatické techniky, naučit se prvkům sebeobrany, relaxačním technikám, postarat se o problematickou pleť, zjistit mnohé o Krnovu jako multikulturním městu nebo o přírodninách vyskytujících se právě na území Krnovska, procvičit se v psaní textů, anglické konverzaci či výslovnosti, seznámit se s Novým občanským zákoníkem nebo problémy finanční gramotnosti a kyberšikany, protáhnout si tělo při netradičních hrách a sportech nebo spinningu, rozšířit si znalosti z psychologie, nechat na sebe působit hudbu v rámci muzikoterapie, malovat mandaly či si projít Krnov pomocí mapy a buzoly.

Jak se nám náš záměr povedl a zda se projektové dny uskuteční i v příštím školním roce, ukáží výsledky zpětné vazby, která je zpřístupněna na stránkách školy až do 29. 6. 2014.

Na fotografie z jednotlivých dílen se můžete podívat ve fotogalerii.