O ŠKOLE

ZŘIZOVATEL

logo_msk.png

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
logo_po_msk.png

ODKAZY

Vyhledávání

PARTNEŘI

AKTUALITY

publikoval Mikuláš Peths    |    29.06.2017

The English Nightingale, aneb Slavík zpívá anglicky

Dne 9.6. 2017 se v Ostravě uskutečnila pěvecká soutěž s názvem "The English Nightingale“, nebo-li v překladu „Anglický slavík“.

Této pěvecké soutěže se zúčastnili nejen zpěváci z okolí města Ostravy, ale také žáci třídy 2.A PMP naší školy, které podporoval pedagogický doprovod Šárka Neugebauerová a Kateřina Hrubá. Cesta z Krnova do Ostravy se neobešla bez veselé nálady a motivačních slov, ale součástí slunečné cesty bylo i pečlivé rozezpívání se ve vlaku.

Po příchodu do hlavního sálu všechny čím dál více doprovázela jak zvědavost, tak i lehká nervozita, ale  v sále kolovala velice příjemná hudební atmosféra mladých zpěváků. Ještě před zahájením soutěže bylo dost času na zkoušku, aby byl výsledek jednotlivých vystoupení co nejlepší.

Soutěžící mohli svůj pěvecký talent a cit pro anglický jazyk předvést ve třech různých kategoriích: pěvecký sbor (účast naší třídy), dále to byly kategorie komorní těleso a sólový zpěv. Konkurence byla opravdu veliká a vyrovnaná, do soutěže bylo přihlášeno 7 pěveckých sborů, které podaly úctyhodné výkony. 

Samotné pěvecké vystoupení s písní "I Just Wanna Be With You“ jsme si velice užili. Úsměv, nadšení a pilně nacvičenou píseň jsme rozdávali do posledních řad sálu, který se nám odvděčil nejen hlasitým potleskem publika, ale dokonce potleskem poroty, který nás provázel i během našeho pěveckého výkonu.

Díky pečlivému nácviku a  obrovské podpoře našeho pedagogického doprovodu se třída 2.A umístila v soutěži na krásném 2. místě. Tímto bych chtěla poděkovat své třídě za snahu a elán, kterou do nácviku písně vložili, ale také našim pedagožkám, za pomoc a vedení.

Martina Pavlišová

Velké poděkování patří  Martině Pavlišové za  vedení a podporu třídy při nacvičování, stejně tak celé 2. A za odvahu zkusit něco nového :) Těšíme se na příští rok!

Kateřina Hrubá a Šárka Neugebauerová

Více informací k soutěži naleznete zde.
Fotografie si můžete prohlédnout tady.

foto.jpg


Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov, p. o., Jiráskova 841/1a, Krnov, 794 01 |  tel. 554 637 460 | e-mail info@spgs-szs.cz | ds: 33pfxf8 | ič: 00601292