publikoval Radek Vráblík    |    21.04.2012

V Krnově se putovalo po studánkách

Druhý ročník putování po studánkách se i přes nepříznivé počasí neslo v jarní atmosféře. V sobotu 31. března 2012 přišlo na akci okolo dvou set návštěvníků. Organizátoři si pro děti připravili několik zajímavých stanovišť.

„Na takovou akci potřebujeme velký tým, protože se musí zvládnout veliké území. Hlavním organizátorem je iniciační skupina pro místní agentu MA21, podíl na tom má také Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola v Krnově, členové z klubu českých turistů a nakonec zajímavý program připravuje K3, což je skautský oddíl z Krnova,“ řekla jedna z organizátorek akce Rostislava Rollerová.

Dětem i rodičům se průběh celé akce líbil a některé ratolesti s radostí budily své rodiče v brzkých ranních hodinách. Mnozí návštěvníci si pro velký úspěch akci zopakovali již podruhé. Lidé mohli vidět mnoho pohádkových bytostí, například překrásné víly nebo tradičního vodníka.

„Dětem se to líbí, dcera zde byla už minulý rok a teď je zapojená trochu víc než loni, protože má o rok víc a je spokojená,“ řekl návštěvník akce Daniel Marek.

„Trasa na Ježník je vybrána, protože areál příměstských lesů je jednou z lokalit, která celoročně slouží turistům k letním i zimním radovánky. Městské lesy plní funkci rekreační příměstské zóny, to znamená, že jsou zde zpřístupněny cesty s odpočivadly. Lidé si Ježečkův palouček vytvořili sami a slouží jako zastavení při turistických trasách,“ řekl jeden z organizátorů Martin Bodešinský.

Sobotní putování po studánkách, akce v rámci kampaně Krnov město v pohybu, končila posezením na Ježečkově paloučku, kde si lidé mohli po náročném dopoledni nejen odpočinout, ale i vypít čaj nebo opéct špekáček.

Více zde: http://www.studio-sta.cz/products/v-krnove-se-putovalo-po-studankach/